Özel Uçuş  - Ailenizle, arkadaşınızla veya sevdiğinizle birlikte Sultan Balon sadece sizin içindir!

Unutulmaz bir uçuş için  3- 12 kişilik  balonlarımızla birlikte pilot ve yer ekibimiz hizmetinizde olacağı Kapadokya VIP Balon Uçuşunda unutulmaz  bir zaman geçireceksiniz.

Kapadokya VIP Balon Uçuşu yıldönümleri, özel günler veya sadece sizin ve misafirleriniz için özel bir hatıra için mükemmel olacaktır. Uçuş sırasında, özel düzenlemeler (Pasta, şampanya vs.) talep üzerine yapılabilir.

​*Ekstra hizmetler ücrete tabiidir.

  • Uçuşa 48 saat kalaya kadar rezervasyon ücret kesintisi olmadan güvenle iptal edile bilinir.
  • Hava Şartları dolayısıyla iptal edilen uçuşlarda müşteriye tam geri ödeme yapılır.

ÖNEMLİ NOT: Otel/Hostel rezervasyonu henüz olmayan müşterilerimiz uçuş tarihinden önce info@sultanballoons.com adresine mail ile alınacağı otel/hostel bilgisini vermelidir.

DENEYİMLER

Sultan Balloons Balon Turlarıyla güne erken başlanır. Kapadokya'da Sultan Balloons ayrıcalığıyla balon turuna çıkmak için şafak sökmeden uyanmaya değer. Alarmınızı sabah 5.30'a kurun ve Sultan Balloons minibüs servisini kaçırmayın. Balon turu hazırlık sahasına geldiğinizde personelimiz sıcak içecek ve atıştırmalık ikram edecektir.

Güneş doğmadan önce hava serin olabileceğinden hafif bir ceket getirmeniz akıllıca olabilir. Pilotlarımız ve mürettebatımız balonları şişirip kalkış hazırlıkları yaparken onları izleyebilirsiniz. Balonda yerinizi aldığınızda pilotumuz uçuş güvenliği talimatlarını anlatacak ve iniş prosedürlerini açıklayacaktır. Bu bölgede hava genelde sakindir ancak yolcuları her zaman güvenli iniş pozisyonlarına hazırlamak görevimizdir. Kapadokya, dünyanın en ünlü ve fotoğrafı en çok çekilen bölgelerinden biridir. Rüzgar ve su, bölgenin yumuşak volkanik kayalarını aşındırarak bunların doğa harikası vadilere, oluşumlara ve "peri bacaları" olarak bilinen kaya sütunlarına dönüşmesine yol açmıştır. Gökyüzünden görülen manzara eşsizdir ve balon yaklaşık 2000 fit yükseldiğinde gözler önüne serilmeye başlar.

Balon turunun keyfi, sıradan bir uçuş keyfiyle aynı değerlendirilemez. Sıcak hava balonun yön idaresi sınırıdır. Yalnızca rüzgarın estiği yönde ilerlenebilir- bu sebeple her balon turu macera niteliğinde bir deneyimdir. Gökyüzündeyken seyahat programınızı rüzgarın akışı belirler. Size de eşi benzeri olmayan ve bir daha aynısının tekrarlanamayacağı bir deneyimin keyfine varmak kalır. Yaklaşık bir saatin sonunda pilotunuz -mürettebatın ve sizi bekleyen minibüsün kolay erişebileceği- uygun bir iniş sahası belirler. Pilotunuz iniş prosedürlerini hatırlattıktan sonra balonu nazikçe indirecek...

İnişin ardından, balon gezginlerinin favori içeceği olan yerel şampanya kokteylinin ikram edildiği bir kutlama yapılır!

SATIN AL